strona główna / dla pomagających / 1 % podatku dla Fundacji Gajusz

DZIĘKUJEMY! TWÓJ 1% POMAGA CODZIENNIE.
KRS 0000 109 866

pobierz-program


Wszystkie dzieci będące pod opieką Fundacji Gajusz doświadczają w swoim krótkim życiu wiele cierpienia. Możesz je zmniejszyć, przekazując nam swój 1%. To nic nie kosztuje! Pamiętaj jedynie, by w zeznaniu podatkowym wpisać KRS: 0000 109 866

Chcesz pomóc jeszcze bardziej? Powiedz znajomym o naszej Fundacji i poproś, by przekazali swój 1% Fundacji Gajusz. Razem z nami zmieniaj świat chorych dzieci na lepszy.  formularz-dla-emerytow


Dzięki nowemu formularzowi PIT-OP również emeryci i renciści w bardzo prosty sposób mogą przekazać Fundacji Gajusz swój 1% podatku.

Jego wypełnienie nie jest skomplikowane – to zaledwie 1 strona, uzupełniająca PIT, który w imieniu emeryta/ rencisty nadal będzie wysyłać ZUS czy inny organ rentowy. Co więcej, nie trzeba wyliczać samodzielnie 1% podatku. PIT-OP z wpisanym KRS 0000 109 866 należy wysłać do Urzędu Skarbowego do 2 maja – w formie papierowej lub elektronicznej.rozlicz-pit-online

Ciężko chore Maluchy, czyli Księżniczki Książęta z naszego Pałacu, dzięki personelowi medycznemu czują się bezpiecznie i nie są samotne.

Wszystkie dzieci najlepiej czują się w swoim domu, aby nie musiały zbyt często jeździć do szpitala, wysyłamy do nich naszych lekarzy i pielęgniarki. Choroba to wystarczająca trauma – nie chcemy, by cierpiały także z powodu rozłąki z najbliższymi.

Rodziny, które dowiadują się, że dziecko, którego oczekują jest śmiertelnie chore, otrzymują wsparcie medyczne, psychologiczne i wiedzą, że mogą liczyć na nas w tych najtrudniejszych chwilach.

Niemowlęta, których rodzice z jakichś powodów nie zdecydowali się na opiekę nad nimi, trafiają w czułe ramiona niań z Tuli Luli i czekają na nowe rodziny w przytulnych wnętrzach, otoczone miłością i uwagą.

 

To wszystko jest możliwe dzięki Twojemu 1%! Dziękujemy!
Przekazane przez Ciebie pieniądze pomagają! Przeznaczamy je na codzienną działalność naszych hospicjów, a także na wspieranie małych pacjentów chorych na nowotwór oraz maluszków z Tuli Luli – nowo otwartego ośrodka preadopcyjnego.

Największa część przychodów z 1% jest wydawana na funkcjonowanie hospicjum domowego. Dzięki Wam otaczamy opieką 40 nieuleczalnie chorych dzieci, które zamiast leżeć w szpitalu, mogą pozostać z rodzicami w swoich domach. Choroba to wystarczająca trauma – nie chcemy, by cierpiały także z powodu rozłąki z najbliższymi. Nasi lekarze, pielęgniarki i fizjoterapeuci dojeżdżają do nich codziennie. Od sierpnia do grudnia 2016 r. odwiedzili ich prawie 2000 razy! Pod naszą opieką są dzieciaki z całego województwa, dlatego codziennie przemierzamy setki kilometrów, by do nich dotrzeć – w dzień i w nocy, niosąc ulgę w cierpieniu małym pacjentom, ale także ich rodzicom – uspokajając, podnosząc na duchu, zaprzyjaźniając się z nimi.

Nasz Pałac (hospicjum stacjonarne) to dom dla kilkanaściorga nieuleczalnie chorych Książąt. Mają tu zapewniony nie tylko odpowiedni sprzęt medyczny i leki, ale także kochające serca oraz czułe ręce opiekunów i wolontariuszy, którzy są z nimi 24 godziny na dobę. Dzięki nim maluchy czują się bezpiecznie i nie są samotne. Wiele dzieci nie może już samodzielnie jeść, dlatego są żywione dojelitowo – od sierpnia do grudnia 2016 r. dzięki Waszemu 1% mogliśmy zakupić ponad 400 litrów specjalistycznego pokarmu.

Pod naszą opieką są rodziny, które dowiadują się, że wyczekiwane przez nich dziecko jest śmiertelnie chore. W hospicjum perinatalnym otrzymują wsparcie medyczne, psychologiczne i wiedzą, że mogą liczyć na nas w tych najtrudniejszych chwilach. Dzięki Twojemu 1% w 2016 roku z takiej pomocy skorzystało 15 rodzin. Sprawiliśmy, że w komfortowych warunkach powitali na świecie swoje śmiertelnie chore dziecko i mogli się z nim godnie pożegnać.

Od września 2016 roku prowadzimy Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli – pierwszą taką instytucję w regionie łódzkim i jedną z nielicznych w kraju. Trafiają tu niemowlęta, którymi nie mogą bądź nie chcą zajmować się ich biologiczni rodzice. Pozostają z nami do momentu znalezienia rodziny adopcyjnej. Żadne dziecko ani przez chwilę nie czuje się samotne, bo ma swojego opiekuna i wolontariuszy, chętnych do tulenia, przewijania i zabaw. W razie potrzeby zajmuje się nimi logopeda, pediatra czy neurolog dziecięcy. Dzięki Twojemu 1% możemy także zachować ich wspomnienia - dla każdego malucha tworzymy pamiętnik ze zdjęciami. Tak jak w rodzinie - staramy się uchwycić chwilę, w której po raz pierwszy samodzielnie podniosą główkę, czy się uśmiechną.

Dzieciakom chorującym na nowotwór, będącym pod opieką szpitala przy ul. Spornej w Łodzi, umilamy chwile, które muszą tam spędzić. Organizujemy dla nich zajęcia arteterapeutyczne, pomagamy odkrywać i rozwijać talenty, walczymy z nudą! Kiedy jest okazja – wspólnie świętujemy – na przykład podczas spotkania wigilijnego, które zorganizowaliśmy dzięki Waszemu 1%.


Pamiętaj! KRS 0000 109 866banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski
banner polski banner polski